Депутати подали сотні правок до законопроєкту про відновлення декларування. Це може затягнути розгляд
Народні депутати подали 457 правок до законопроєкту про відновлення декларування на друге читання. Це може затягнути процес його розгляду.
Про це повідомила народна депутатка Анастасія Радіна.
27 липня в парламенті зареєстрували законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для посадовців. Його визначили як невідкладний і того ж дня ухвалили за основу з доопрацюванням положень.
Цей законопроєкт важливий, зокрема, для виконання Україною семи рекомендацій на шляху до вступу в ЄС. Уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною цих кроків.
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина запевнила, що до цього часу у Верховній Раді буде остаточно ухвалений закон щодо електронного декларування.
Радіна зазначає, що 457 правок — це достатньо для того, аби затягти процес розгляду законопроєкту.
«Закликаю колег підійти до опрацювання законопроєкту до другого читання конструктивно. Принагідно нагадую, що ми обіцяли відновити дієве декларування, а спроби вихолостити декларування сумнівними поправками, м’яко кажучи, не сприятимуть довірі як у суспільстві, так і серед міжнародних партнерів», — пише депутатка.
Що передувало?
У березні минулого року, з огляду на повномасштабне вторгнення, подання декларацій будь-якого виду зробили необов'язковим на час дії воєнного стану. Попри це Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) давало можливість подавати декларації та перевіряти на помилки відомості, зазначені в торішній декларації.
Уже після деокупації частини захоплених територій НАЗК та громадські організації закликали владу відновити обов’язкове подання декларацій. Там пояснили, що лише третина всіх посадовців подали свої декларації ще за 2021 рік, а наступного року їх може бути ще менше.
НАЗК та громадські організації попереджали, що чиновники й депутати впливають на використання сотень мільярдів гривень українських платників податків і коштів від партнерів України, а неподання декларацій та відсутність їхньої перевірки «максимально сприяють корупції та зловживанням».
- Поділитися: