Депутати ухвалили закон про альтернативні види палива та підтримали документ про комбіноване виробництво енергії
Верховна Рада 21 жовтня ухвалила закон про альтернативні види палива, який передбачає розвиток виробництва біометану в Україні ㅡ газоподібного палива, яке виробляють з біогазу.
Про це йдеться на сайті парламенту.
За відповідний законопроєкт №5464 проголосували 285 народних депутатів. У пояснювальній записці до закону вказується, що Україна наразі має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь та не використаний потенціал для широкого впровадження проєктів біогазу та біометану (очищеного біогазу).
«Використання біометану як моторного палива надасть можливість сільськогосподарським виробникам отримати джерело енергії коштом відходів та вторинних продуктів власного виробництва», ㅡ вказують автори закону.
Напередодні про це ж казав очільник НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко, який заявив, що збільшення виробництва Україною біогазу може допомогти країні протягом 5 років відмовитися від імпорту газу.
Біогаз утворюється при мікробіологічному розкладанні метановим бродінням біомаси чи біовідходів твердих і рідких органічних відходів: на звалищах, болотах, каналізації, вигрібних ямах тощо.
Біометан, своєю чергою, є газоподібним паливом, отриманим з біогазу, концентрація метану в якому становить 95-98%.
Хоча правку про саме таке визначення біометану у порівняльній таблиці до другого читання закону відхилили. Натомість там врахували визначення біометану як «біогазу що за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає вимогам нормативно-правових актів до природного газу для подачі до газотранспортної та газорозподільної системи або для використання як моторне паливо».
А що з виробництвом енергії?
21 жовтня народні депутати підтримали законопроєкт №4527 за основу 282 голосами. У ньому йдеться про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) для розвитку високоефективної когенерації.
Основною метою цього законопроєкту вказують узгодження положень законодавства України з принципами та положеннями законодавства ЄС.
Заступник міністра енергетики Юрій Власенко, який представляв законопроєкт, зазначив, що його ухвалення допоможе перетворити наявні теплогенерувальні об'єкти на високоефективні установки комбінованого виробництва електричної енергії та теплової енергії, підвищити використання палива та зменшити використання газу в суспільному виробництві.
- Поділитися: