У комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку пропонують створити спеціалізований суд з питань інтелектуальної власності та економічної конкуренції.

Відповідну пропозицію озвучила голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Людмила Буймістер (фракція «Слуга народу») під час засідання, яке відбулося 28 листопада, повідомляють у прес-службі Верховної Ради.

«пропонується створити єдиний спеціалізований Вищий суд з питань інтелектуальної власності та економічної конкуренції, який розглядатиме всі спори у сфері конкуренції та державної допомоги суб’єктам господарювання (окрім оскарження процедури публічних закупівель)», — передає слова Буймістер прес-служба Ради.

Очікується, що новий суд буде розглядати і справи з питань конкуренції, і апеляції, подані на рішення з цих питань. Також суд буде надавати санкцію Антимонопольному комітету на здійснення перевірки бізнесу щодо дотримання антимонопольного законодавства.

Крім цього, у Раді анонсували зміни до законів, які регулюють діяльність Антимонопольного комітету. Зокрема, там планують внести зміни до конституції, які мають забезпечити реальну незалежність АМКУ від політиків.

Раніше Антимонопольний комітет порушив справу проти Міністерства інфраструктури України. Підставою стало звернення аеропортів України щодо надання Мінінфраструктури особливих умов для аеропорту Бориспіль.

Поділитись: