30 червня депутатом міської ради Запоріжжя став Юрій Петровський, судимий у 2001 році за статтею «Посягання на конституційний лад», а минулого року став «координатором народного «ополчення». А наразі, за інформацією джерел Громадське.Запоріжжя, має увійти у комісію з питань розвитку підприємництва.

Як повідомляла у 2001 році газета «Сегодня» із посиланням на прес-службу СБУ, змову з метою організації державного перевороту розкрили у 2000 році, учасники якої «цілеспрямовано готувалися до повалення конституційного ладу в країні». Затримані «вели формування бойових груп, з'ясовували дислокацію військових частин і місць зберігання зброї, продумували способи його захоплення. Крім того, вони визначили перелік об'єктів для проведення диверсійно-терористичних акцій, в який потрапили Чорнобильська АЕС, дамба Київського водосховища, магістральні газопроводи». Петровського до кримінальної відповідальності тоді притягнули. 

Депутатом, маючи судимість, Петровський став тому що в український закон не забороняє бути депутатом міської ради людині, яка має судимість. 

Вже минулого року, після силового розгону запорізького Євромайдану, теперішній депутат міськради Юрій Петровський очолив так зване «народне ополчення» і став його координатором. За це на так званому «антифашистському мітингу» проголосували антимайданівці. Реакція так званих ЗМІ була миттєвою. Зокрема, сайт «Антифашист» зразу ж дав контакти і фотографію Юрія Петровського.

 

На тому ж мітингу він засуджував Майдан і привселюдно спалив ляльку, у котрої замість обличчя була фотографія Степана Бандери.

З 11 лютого 2014 року учасників «ополчення» набирали через форуми. На них були вказані і телефони нового депутата Запорізької міськради. 

«Раньше мы не занимались созданием отрядов, а надо было. Избиение битами еще цветочки, впереди большое противостояние», - прокоментував затишшя Майдану після силового розгону в інтерв’ю Петровський.

 

Як відомо, відповідно до закону «Про статус депутатів місцевих рад», «Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики: 1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано».

/Громадське.Запоріжжя

Поділитись: