УКРАЇНА

Депутати хочуть надати комітету Ради право вирішувати долю боргів з відшкодування ПДВ

13 березня, 2018 13:03
УКРАЇНА/Депутати хочуть надати комітету Ради право вирішувати долю боргів з відшкодування ПДВ
Зберегти
Вигляд
lead
До другого читання в законопроект про внесення змін до державного бюджету на 2017 рік депутати внеслии правку, що надає парламетському комітету з питань податкової та митної політики право затверджувати перелік компаній-платників податку на додану вартість у тимчасовому реєстрі

До другого читання в законопроект про внесення змін до державного бюджету на 2017 рік депутати внеслии правку, що надає парламетському комітету з питань податкової та митної політики право затверджувати перелік компаній-платників податку на додану вартість у тимчасовому реєстрі.

Копія документу є у розпорядженні Громадського.

Відповідну поправку №42 в законопроект вніс очільник фракції Блоку Петра Порошенка в парламенті Артур Герасимов.

Згідно із текстом правкі, пропонується "установити, що орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів ... на підставі отриманого вид центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, погодженого з Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Переліку платників податку на додану вартість, які мають відображені у "Тимчасовому реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість  не відшкодовані з бюджету» суми податку на додану вартість, що підлягають оформленню облігаціями внутрішньої державної позики, оформлює видачу платникам зазначену суму … шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики».

Нагадаємо, з 1 січня відшкодування ПДВ здійснюється в автоматичному режимі та в хронологичному порядку внесення заявок на відшкодування через єдиний реєстр.

Проте «старі борги» з відшкодування, що накопичились за попередні періоди відшкодовуються через «Тимчасовий реєстр» після проведення документальної перевірки заявленого відшкодування.

За даними Державної фіскальної служби, станом на 1 червня 2017 року залишок невідшкодованого ПДВ за попередні періоди складав 4,6 млрд гривень. Саме перелік компаній, що мають право на відшкодування цих коштів пропонується передати комітету Ніни Южаніної.

Згідно із прикінцевими положеннями Податкового кодексу, відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у Тимчасовому реєстрі здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум.

За перше півріччя платникам було відшкодовано 47,9 млрд грн ПДВ, при цьому 97% цієї суми відшкодовано за результатами камеральних перевірок.

Однак залишалися невідшкодований ПДВ на суму 2,4 млрд грн — це суми, задекларовані до 1 квітня 2017 року, тобто до початку роботи електронної оцінки ризиків податкових накладних. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини