Технології

Депутати хочуть спростити виробництво електрокарів в Україні

19 березня, 2018 22:34
Технології/Депутати хочуть спростити виробництво електрокарів в Україні
Зберегти
Вигляд
До Верховної ради України надійшли два законопроекти, які можуть суттєво спростити виробництво електрокарів в Україні.

До Верховної ради України надійшли два законопроекти, які можуть суттєво спростити виробництво електрокарів в Україні.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

 «Законопроекти, які передбачають імплементацію 15-річної стратегії розвитку ринку електрокарів, виробництва запчастин, батарей, самих електрокарів і електробусів в Україні – зареєстровані», — написав міністр.

Йдеться про Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні та Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні.

За словами Омеляна, робота над документами тривала два роки. Тексти законопроектів будуть опубліковані завтра, 20 березня.

Омелян важає. що їхнє схвалення призведе до появи найдешевших в Європі електрокарів, створення абсолютно нового сучасного типу виробництва, тисяч нових високотехнологічних робочих місць та інших переваг.

«Щоб залучити інвесторів і побудувати «з нуля» нові виробництва цими законами ми створюємо найпривабливіші умови та пільгове податкове законодавство, одне з найкращих у світі», — анонсував міністр.

Нагадаємо, що декілька світових виробників автомобілів анонсували створення мережі заводів з виробництва електрокарів. Але України в їхніх планах поки що немає.

Наприклад, виробник автомобілів Mercedes має побудувати шість заводів у Німеччині, Франції, США та Китаї. Крім того, він планує створити «глобальну мережу» міні-фабрик з виробництва акумуляторів. Volkswagen планує до 2022 року модернізувати 16 власних заводів, на яких буде збудовано лінії для виробництва електрокарів.

Раніше Дніпропетровська облрада вперше в Україні придбала електрокари для посадовців.

Пов`язані новини