УКРАЇНА

Депутати хочуть запровадити повністю мажоритарну виборчу систему до парламенту — ОПОРА

19 грудня, 2017 17:31
УКРАЇНА/Депутати хочуть запровадити повністю мажоритарну виборчу систему до парламенту — ОПОРА
Зберегти
Вигляд
19 грудня, до парламенту був поданий на заміну законопроект №7366 про вибори народних депутатів України за мажоритарною системою.

19 грудня, до парламенту був поданий на заміну законопроект №7366 про вибори народних депутатів України за мажоритарною системою.

Сам проект був зареєстрований ще 6 грудня. 20 грудня — останній день подання альтернативних законопроектів від народних депутатів, повідомляє Громадянська мережа «ОПОРА».

Зазначається, що більшість співавтор законопроекту —мажоритарники, а ініціатор — Олег Барна — представник фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», що наприкінці листопада 2014 року підписала Коаліційну угоду, в якій було зафіксоване ухвалення нового Закону «Про вибори народних депутатів України» на основі пропорційної системи з відкритими списками.

«ОПОРА» також закликала депутатів оперативно зареєструвати альтернативні законопроекти, аби при розгляді цього питання у стінах парламенту не відбулось «безапеляційного голосування за законопроект, що не відображає всіх позицій щодо виборчої системи в Україні».

Мажоритарна виборча система — порядок визначення результатів голосування, коли обраним вважається кандидат, що одержав на виборах більшість (абсолютну чи відносну) голосів виборців.

Нагадаємо, раніше громадські організації вимагали від Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони невідкладно оприлюднити текст законопроекту «Про деокупацію Донбасу», який вже рекомендували Верховній Раді за результатами розгляду.

Пов`язані новини