УКРАЇНА

Депутати «Народного фронту» сприяли незаконному тютюновому бізнесу — «Схеми»

22 червня, 2018 16:21
УКРАЇНА/Депутати «Народного фронту» сприяли незаконному тютюновому бізнесу — «Схеми»
Зберегти
Вигляд
Фабрика «Юнайтед Табако» відкрилася за сприяння народного депутата з «народного фронту» Олега Кришина.

У Жовтих водах Дніпропетровської області тютюнова фабрика випускає сигарети з підробленою акцизною маркою і таким чином сплачує до держави за акцизи набагато менше потрібної суми. Ця фабрика «Юнайтед Табако» відкрилася за сприяння народного депутата з «Народного фронту» Олега Кришина.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Схем».

Фабрика «Юнайтед Табако» випускає цигарки Pull, які продають за 17-20 гривень. За словами юриста Дмитра Кострюкова, розмір акцизного збору на тютюнові вироби зараз складає 15 гривень 46 копійок за пачку сигарет із фільтром. Отже підприємство при збуті сигарет за такою ціною не може отримувати прибуток.

На пачках українських сигарет має бути маркування «ТВ ЗФ», що розшифровується як «для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром». На пачці Pull є позначення «ТІ ЗФ», що означає «для тютюнових виробів імпортного виробництва з фільтром». Однак сигарети Pull – не імпортне виробництво.

Згідно з проведеною Міністерством фінансів експертизою 11 пачок сигарет Pull стало відомо, що десять акцизів не мали необхідних елементів, які є на оригінальних марках. Таким чином з 11 пачок сигарет Pull держава отримала сплату у вигляді акцизу лише за одну.

Також журналісти отримали підтвердження в Київському інституті судових експертиз, що підроблені пачки були виготовлені саме на фабриці «Юнайтед Табако».

Директором «Юнайтед Табако» є В’ячеслав Вершута, з яким журналістам не вдалося поспілкуватися. Засновник «Юнайтед Табако» – британська компанія Alderton Business LLP. Її на 25% контролює киянка Ольга Кіро, а на 75% – жителька Жовтих Вод Олена Бойко.

Під час спроб відзняти матеріал на фабриці журналісти на дверях підприємства виявили наліпку «Народний фронт, Жовтоводська міська організація». В одному з сюжетів місцевого телеканалу «Жовта річка» йдеться про те, що запуск фабрики відбувся за сприяння «фахового економіста і народного депутата Олега Кришина з «Народного фронту».

Позицію фабрики в цьому сюжеті висловив Микола Журило, якого підписали як  заступника директора з загальних питань «Юнайтед Табако».

Микола – рідний брат Руслана Журила, який раніше працював на керівній посаді на державному підприємстві «Східний гірничо-збагачувальний комбінат». Руслан Журило фігурує як організатор розкрадань на мільйони доларів на цьому держпідприємстві у справі НАБУ. Разом із екс-депутатом та одним зі спонсорів тієї ж партії «Народний Фронт» Миколою Мартиненком.

За словами народного депутата Сергія Лещенка, брати Журило – найближчі бізнес-партнери Миколи Мартиненка.

«Журило – це одна родина. І я чув, що виробництво цигарок – якраз підприємство, пов'язане з Мартиненком через братів Журил», — сказав Лещенко.

Сам народний депутат від «Народного фронту» Олег Кришин відмовився відповідати на питання про фабрику.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Таємниці партійної бухгалтерії: на що йдуть гроші парламентських партій — RE:ФОРМА

Пов`язані новини