Політика

Депутати називають ЦВК простроченими консервами та жалкують за Магерою

Політика/Депутати називають ЦВК простроченими консервами та жалкують за Магерою
Зберегти
Вигляд

Верховна рада виявила неабияку солідарність у питанні оновлення складу ЦВК. Жоден із депутатів, із якими вдалося поспілкуватися Громадському, не висловився на захист чинного складу виборчої комісії. І представники провладної коаліції, і представники опозиції єдині у думці, – склад ЦВК потрібно оновлювати. А от ким і як, тут вже озвучуються різні позиції.

«Вони там всі прострочені, як консерви»

Віктор Чумак, позафракційний

«Я не знаю, чи формують, чи не формують новий список. Я знаю, що подавалися представники від фракцій. Декілька людей, яких я там бачив були би дуже непоганими. Але я не знаю, чи будуть вони в остаточному списку», - розповів він.

«Наприклад, Євген Радченко, я би дуже хотів його бачити у складі ЦВК, я не проти, щоб там залишився, наприклад, Магера. Я знаю, що, нажаль, відмовилася Ольга Айвазовська, але я би теж хотів її там бачити. Я знаю, що туди подавалася, як представник громадянського суспільства Юлія Кириченко від ЦППР (Центр політико-правових реформ, – ред.). От саме таких людей я би хотів бачити у складі ЦВК», - додав Чумак.

Охендовський явно затримався

Олександр Кірш, партія «Народний фронт»

«Не скажу про позицію фракції, можу сказати за себе, що ЦВК давно треба оновлювати, що Охендовський явно затримався. Це ненормально, що Центральна виборча комісія є першим порушником законів і абсолютно незрозуміло, чому досі той же склад не оновлено», - сказав Кірш.

Президент незаконно бездіє

Світлана Заліщук, партія «Блок Петра Порошенка»

«Фракції зробили подання ще восени минулого року. Ми маємо рішення Вищого адміністративного суду, який сказав про те, що президент незаконно бездіє. Тобто він би мав уже давно внести ці пропозиції. Інформація, яка з’явилася щодо Охендовського, щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, щодо роботи ЦВК в інтересах конкретних політичних сил, свідчить тільки про одне: якщо вони досі працюють, то комусь це має бути вигідно», - каже вона.

Палац Охендовського

Ігор Луценко, партія ВО «Батьківщина»

«Вони ще раз поставлять питання про те, що в нас ЦВК продажний, але очевидність цього питання, є, даруйте, максимальною в суспільстві. Палац Охендовського є найкращим, набагато більшим аргументом ніж оці всі списки. Ну, буде ще раз привід про це поговорити. Але я думаю, що, скоріш за все своїм чередом, Охендовського будуть міняти. Іде пошук лояльних людей але з новими прізвищами», - сказав Ігор Луценко.

Три «Добре» від «Самопомочі»

Ярослав Маркевич, партія «Об’єднання «Самопоміч»

«Ми вітаємо, що не пройшло і пари років, як ми маємо можливість отримати нову ЦВК. Добре, що нам не подадуть іще раз нинішнього керівника ЦВК Охендовського. Добре, що ЦВК буде мінятися повністю, адже за останньою наявною в нас інформацією це буде повна зміна ЦВК. Мене особисто в даному випадку засмучує, що не буде подано Магеру. Далі отримаємо нові кандидатури і будемо їх розглядати. Після того вже приймати рішення про підтримку. Коли це може бути? Це питання в бік адміністрації президента», - заявив він.

Опоблок: «світова спільнота буде занепокоєна»

Олександр Вілкул, Заступник голови депутатської фракції Політичної партії «Опозиційний блок»

«Є інформація, що владна коаліція: «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», - будуть намагатися внести до зали кандидатури пов’язані виключно із цими провладними партіями. Я хотів би нагадати, що в усі часи була квота різних фракцій, завжди у ЦВК була представлена опозиція. Тому, якщо склад ЦВК буде сформовано лише провладними партіями і до ЦВК не буде допущена опозиція, крім того, що це велика спокуса владі займатися фальсифікаціями, крім того, я думаю, це буде дуже погано сприйнято усією світовою спільнотою. ЦВК це не уряд. Уряд, так, формує влада, ЦВК має бути представлена у розрізі того суспільства, яке є у країні і навіть тих, хто не поділяє точки зору влади», - сказав Олександр Вілкул.

Пов`язані новини