Депутати різних фракцій парламенту відреагували на оприлюднення народним депутатом фракції «Блок Петра Порошенка» Сергієм Лещенком частину архіву «тіньової каси» Партії регіонів.

Сам Лещенко у кулуарах парламенту сказав, що правоохоронні органи мають розслідувати цю справу. «Не можна залишити це без реагування. Це матеріали, над якими повинні працювати журналісти, експерти правоохоронних органів, слідство», – сказав він.

Голова Радикальної партії Олег Ляшко сказав, що наполягає на розслідуванні оприлюдненої інформації.

«Оприлюднена інформація, безумовно, має бути розслідувана, але водночас у мене є ряд питань. Чому, коли пан Трепак займав посаду заступника голови СБУ, не розслідували це, чому тільки зараз про це сказали? Чому ми дивимося копії? Хто завгодно може це намалювати. Розказували, що знайшли матеріали про те, що я брав гроші від Партії регіонів. Якщо я брав, притягайте до відповідальності», – сказав він.

Депутат від партії «Батьківщина» Ігор Луценко  сказав що відповідальність може бути виключно політична.

«Цей «гросбух» не є доказом. Я не уявляю, як його процесуально легалізувати», – сказав Луценко.

Голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції, депутат об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, що запросить Віктора Трепака на засідання комітету.

«Ми, як парламентський комітет точно будемо робити все, щоб цю справу не замовчали і не спустили на гальмах, як історію з офшорами президента», – сказав депутат.

Представник колишнього президента Віктора Януковича у парламенті минулого скликання, депутат від «Опозиційного блоку» Юрій Мірошніченко сказав що немає інформації про існування такої документації.

«Дуже сподіваюся, що документи, якщо вони підтвердять свою автентичність, не стануть засобом політичної гри, а будуть запобіжником у майбутньому виключити будь-які непрозорі механізми функціонування політичних партій», – сказав він.

В оприлюдених документах мова йде про 66 мільйонів доларів, виплачених із загального гаманця Партії регіонів упродовж шести місяців 2012 року, більша частина цих коштів, за матеріалами архіву, спрямовувалась на виплату винагород високопосадовцям Центрвиборчкому.

В свою чергу, голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявив, що ніколи під час роботи в ЦВК не брав хабарів.

Депутат Верховної ради від групи «Відродження» Євген Геллер також відхрещується від зв’язків з «чорною бухгалтерією» Партії регіонів.

Поділитись: