УКРАЇНА

Депутати пропонують розташовувати аптеки на відстані щонайменше 500 метрів

25 липня, 2018 15:14
УКРАЇНА/Депутати пропонують розташовувати аптеки на відстані щонайменше 500 метрів
Зберегти
Вигляд
Депутати Верховної Ради пропонують зменшити в Україні концентрацію аптек за територіальною ознакою.

Депутати Верховної Ради пропонують зменшити в Україні концентрацію аптек за територіальною ознакою. Згідно з поданим на розгляд законопроектом, аптеки не можуть розташовуватися одна від одної ближче, ніж 500 метрів.

Про це йдеться в законопроекті про внесення змін до закону «Про лікарські засоби».

На думку авторів документу, таке рішення створить створить збалансовані фінансові умови для всіх дійсних аптек, адже кожна аптека матиме змогу стати прибутковою та поставити акценти на виконанні суспільних завдань, покращенні рівня сервісу споживачів.

«Натомість сьогодні на локальних ринках має місце явище надмірної конкуренції, що чинить деструктивний вплив на ринок: велика кількість конкурентів та їх конкурентна боротьба призводить до неринкових ефектів, наприклад, усунення тих учасників, що не в змозі здійснювати несправедливу практику решти (демпінг цін, несправедливі знижки за лояльність)», — йдеться у пояснювальній записці.

Раціональною депутати вважають відстань між аптеками у 500 метрів, адже це «враховує інтереси маломобільних груп населення та громадян похилого віку, а також інтереси пацієнтів лікувально-профілактичних закладів».

Водночас такі обмеження не будуть стосуватися тих аптек, які діють в межах лікарень.

Раніше повідомлялося, що в 2018 році Державна лікувальна служба вперше за 3 роки перевірятиме діяльність аптек та ліки, які вони реалізують.

Пов`язані новини