ENRU

Раді не вистачило голосів для підтримки проекту про основи кібербезпеки України

Верховна Рада не підтримала у другому читанні та в цілому законопроект (№ 2126а) про основи забезпечення кібербезпеки України і відправила його на повторне друге читання.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Рішення підтримали менше 226 народних депутатів. Спікер парламенту Андрій Парубій кілька разів ставив запитання про повернення до розгляду законодавчої ініціативи, проте депутати не підтримали його.

Однак, нардепи все-таки змогли набрати достатню кількість голосів, аби направити законопроект на повторне друге читання.

При цьому народні обранці при розгляді поправок виключили з документа ті, які за словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, погрожували б функціонуванню системи ProZorro.

Координацію діяльності в сфері кібербезпеки, як складової національної безпеки України, згідно з документом, буде здійснювати президент України через очолювану ним Раду національної безпеки та оборони.

Закон дає визначення таких понять: кібербезпека, кібератака, кібертероризм, кіберзахист, кібероборона, критично важливі об'єкти інфраструктури, кіберрозвідку.

У документі також прописаний перелік підприємств, установ та організацій, які можуть бути віднесені до об'єктів критичної інфраструктури.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram