УКРАЇНА

Держагентство з управління Чорнобильською зоною розтратило 120 млн гривень – аудит

УКРАЇНА/Держагентство з управління Чорнобильською зоною розтратило 120 млн гривень – аудит
Зберегти
Вигляд

Під час ревізій фінансово-господарської діяльності Держагентства з управління зоною відчуження у Чорнобилі виявлені порушення фінансового законодавства, що призвели до недоотримання підприємством 80 мільйонів грн та зайвого використання бюджетних коштів на суму 40 мільйонів, повідомляє Державна аудиторська служба України.

«Ревізіями було охоплено період з 1 жовтня 2011 року по 1 квітня 2016 року. Наслідком виявлених порушень стали збитки, завдані зазначеним об'єктам контролю, на суму понад 40 млн грн», – сказано у повідомленні.

Зокрема, попри те, що у штаті державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» налічується близько 2,5 тисячі працівників, це підприємство для демонтажу обладнання уклало низку договорів на суму близько 100 млн грн із приватними структурами.

За умовами договорів увесь демонтований брухт мав бути повернутий підприємству «Чорнобильська АЕС». Загальна вага обладнання, що підлягало демонтажу, сктановила  близько 12 тисяч тонн, з якого ДСП «Чорнобильська АЕС» повернуто лише 5 тисяч тонн брухту.

У свою чергу, «Чорнобильська АЕС» пояснює це тим, що 7 тисяч тонн брухту захоронено через його забруднення. Водночас документів, які б це підтверджували, державним аудиторам не було надано, що може свідчити про ймовірну реалізацію згаданого брухту, ринкова вартість якого становить близько 50 млн грн.

Системного характеру набули порушення під час нарахування та виплати як керівному складу, так й іншим посадовим особам завищених окладів, премій та різного виду надбавок загалом майже на 23 млн грн.

Через неналежний контроль Держагентством з управління зоною відчуження та керівниками підпорядкованих структур за діяльністю підрядних організацій, ці організації, штучно завищивши обсяги виконаних робіт або не виконавши їх взагалі, незаконно отримали понад 11 млн грн.

Зважаючи на те, що більшість з цих підприємств через хронічну збитковість фактично утримується за рахунок бюджетних коштів, державні аудитори піддали сумніву доцільність їхнього подальшого функціонування.

Раніше повідомлялося, що міжнародні донори виділять Україні 87,5 млн євро на реалізацію чорнобильських проектів.

Пов`язані новини