Частка держави на банківському ринку має скоротитися до 20%. Державні банки мають продати приватним інвесторам.

Про це йдеться у програмі дій уряду, текст якої з'явився на сайті парламенту.

«Ми залучимо інвесторів у державні банки, щоб зрештою зменшити частку держави до рівня 20% в банківському секторі», — йдеться у програмі дій уряду.

Зазначимо, що наразі частка державних банків в Україні складає понад 54%. Тобто зменшити її планують у понад 2 рази.

Наразі в Україні працює 4 державні банки: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк та ПриватБанк. Останній було націоналізовано рішенням уряду у 2016 році. Колишні власники ПриватБанку — Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов — розпочали судові процеси про скасування рішення про націоналізацію. Напередодні виборів президента суди почали виносити вироки на користь Коломойського та Боголюбова, однак вони не набрали законної сили через те, що уряд подав на ці вироки апеляції.

Також уряд планує стимулювати кредитування бізнесу, зокрема в уряді планую запустити фонди часткового гарантування кредитів.

«Працюватимемо над підвищенням фінансової грамотності бізнесу та громадян, щоб підвищити їх спроможність отримати доступ до фінансових ресурсів», — додають у документі.

Як очікується, ці заходи уряду мають сприяти зниженню вартості кредитів.

Раніше в Офісі президента повідомляли, що планують розпочати велику приватизацію з продажу державних банків. Таким чином там хочуть залучити на український ринок великі іноземні банківські групи

Поділитись: