У Національній інвестиційній раді України проведуть аналіз галузей економіки України для того, аби визначити, які галузі зможуть зацікавити іноземних інвесторів після пандемії COVID-19.

Про це повідомила голова Національної інвестиційної ради Ольга Магалецька.

«Раніше одним із найбільш привабливих сфер для інвестицій була інфраструктура, а саме концесія аеропортів, але після пандемії світ зміниться і зміняться фокуси зацікавленості. Я не думаю, що зараз регіональні аеропорти будуть розглядатись потенційними інвесторами як одна із найбільш цікавих тем», — зазначила вона.

У Національній інвестиційній раді наразі проводять секторальний аналіз для того, аби визначити, які галузі будуть привабливими для інвестицій у майбутньому для того. До цього процесу залучили одну зі світових консалтингових компаній.

Магалецька додала, що від карантину в Україні постраждало багато галузей промисловості. Чи не найбільше — енергетичний сектор, металургія, інфраструктура. Водночас вплив пандемії на економіку України там оцінюють як менш сильним, аніж її вплив на економіку Європи.

Раніше уряд планував оголосити про концесію 4 регіональних аеропортів. Зокрема, летовищ Львова, Запоріжжя, Херсону та Чернівців. Конкурси на концесію планували оголосити ще у лютому 2020 року.

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: