Державна служби з питань праці оштрафувала низку компаній, які співпрацюють з фізичними-особами підприємцями, проте оформлюють їх за трудовим договором, а не за цивільно-правовою угодою.

Уточнено від 4 грудня: У попередній редакції новини помилково повідомлялося, що Держпраці почала штрафувати ФОПів, а не компанії.

В Opendatabot знайшли низку показових справ, де Держпраця оштрафувала компанії через порушення ними законодавства про працю.

Так, у двох судових рішеннях компанії оштрафували за «укладання цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових договорів». В одному з рішень Держпраця наклала штраф на компанію у розмірі 111 тисяч гривень.В іншому компанії вдалося довести коректність цивільно-правових угод, і її штраф скасували.

Співпрацювати з ФОПами в Україні законно, проте з ними компанія має укладати договори відповідної моделі.

Загалом, протягом 2019 року Державна служба праці планує провести 17 тисяч перевірок на предмет маскування найманої праці.

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Раніше повідомлялось, що до кінця 2018 року ДФС має провести близько 3 тисяч перевірок бізнесу.

Поділитись: