УКРАЇНА

Державне фінансування Товариства Червоного Хреста України можуть припинити у 2017

1 грудня, 2016 14:40
УКРАЇНА/Державне фінансування Товариства Червоного Хреста України можуть припинити у 2017
Зберегти
Вигляд
lead
Міністерство охорони здоров'я України виступає за скасування державного фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України з початку 2017 року

Міністерство охорони здоров'я України виступає за скасування державного фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України з початку 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

На переконання МОЗ, у дублюванні ТЧХУ функцій Мінсоцполітики в частині надання соціальних послуг незахищеним верствам населення немає сенсу.

«Численні правопорушення і непрозора звітність ТЧХУ за останні кілька років ставлять під сумнів доцільність фінансування патронажної служби Товариства за кошти державного бюджету», — повідомляє МОЗ.

Зазначається, що за останні 2,5 роки на забезпечення діяльності ТЧХУ з державного бюджету було виділено 226,5 млн грн, які направили на виплату заробітної плати 3,1 тисячі її працівників.

«У всьому світі Національні Товариства Червоного Хреста фінансуються за рахунок благодійних пожертв донорських організацій, небайдужих громадян, членських внесків, а не з коштів держбюджету», — йдеться у повідомленні.

За результатами перевірки, ТХЧУ не здійснює діяльність у сфері охорони здоров’я, а її патронажна служба по суті надає соціальні послуги, які дублюють функції територіальних центрів соціального обслуговування.

Державна аудиторська служба України пропонує зменшити фінансування патронажної служби ТЧХУ, а з 2017 року повністю його скасувати.

В МОЗ переконані, що ТЧХУ не тільки дублює функції центрів соціального обслуговування, але і не забезпечує достовірними даними про роботу патронажної служби.

Кошти, які раніше виділялися на ТЧХУ, пропонується перерозподілити на інші програми, які страждають від недофінансування.

Пов`язані новини