Кабінет міністрів України повернув у підпорядкування Міністерству фінансів Державну аудиторську службу. У Мінфіні готуються до реформи цього відомства.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Тому з понеділка служба не просто повертається додому, але й дуже скоро буде реформована в невеликий, але дуже потужний орган фінансового інспектування та аудиту з акцентом на державні компанії і місцеві бюджети без дублювання функцій Рахункової палати та внутрішніх аудиторів головних розпорядників», — повідомила Маркарова за підсумками засідання уряду, що відбулося 20 жовтня.

Найближчим часом Мінфін ініціює пропозиції щодо реформи Держаудитслужби, тому там закликають охочих експертів долучитися до напрацювання реформи цього відомства.

Зазначимо, що Держаудитслужба (раніше відома як Контрольно-ревізійне управління або КРУ) відповідно до закону має здійснювати політику у сфері державного фінансового контролю. Орган має здійснювати оцінку цільового використання державних фінансових ресурсів для досягнення економії коштів. Раніше Держаудитслужба підпорядковувалась безпосередньо Кабміну.

Також 20 жовтня уряд підпорядкував Державну службу статистики Кабінету міністрів. Її діяльність координуватиме міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Поділитись: