УКРАЇНА

Держбюро розслідувань не запрацює в 2017 році – член комісії

16 грудня, 2016 21:50
УКРАЇНА/Держбюро розслідувань не запрацює в 2017 році – член комісії
Зберегти
Вигляд
Державне бюро розслідувань не встигнуть запустити у 2017 році, як це передбачено новим Кримінально-процесуальним кодексом.

Державне бюро розслідувань не встигнуть запустити у 2017 році, як це передбачено новим Кримінально-процесуальним кодексом.

Про це в ефірі Громадського повідомив член конкурсної комісії з обрання керівництва ДБР Денис Монастирський. За його словами, Держбюро розслідувань згідно закону має запрацювати не пізніше 20 листопада 2017 року.

«Що означає запуск ДБР? Воно має оголосити про початок своєї діяльності, зареєструвати перше провадження і почати його розслідувати. Мега-складність і загроза полягає в тому, що це не залежить напряму від директора – директор визначає структуру. А от керівників семи територіальних органів, керівників центрального апарату і навіть працівників внутрішнього контролю також обирає наша конкурсна комісія. Чи можливо створити в ці строки? Я відверто маю сумнів», — сказав Монастирський.

Нагадаємо, 5 грудня конкурсна комісія визначила кандидатів, які пройшли до фінального етапу відбору на посаду директора ДБР та його заступників. Після тестів та співбесіди з 50 претендентів залишилося 19.

ДБР має забрати в Генпрокуратури функції слідства і займатися розслідуванням резонансних справ: від злочинів, вчинених високопосадовцями та суддями, до тих, що їх здійснили самі правоохоронці. За винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. Крім того, до підслідності ДБР належать військові злочини, які наразі розслідуються військовою прокуратурою.

Народні депутати та антикорупційні експерти заявляють про політичні домовленості за крісло директора Держбюро розслідувань. Про це читайте в нашому матеріалі: «Хто контролюватиме Держбюро розслідувань?».

Пов`язані новини