Розмір державного боргу США вперше в історії країни перевищив позначку у 22 трильйони доларів. За час президентства Дональда Трампа борг зріс на більш ніж 2 трильйони доларів.

Зазначається, що за роки правління президента Барака Обами обсяг державного боргу США зріс майже вдвічі — з 10,6 трильйона доларів до 19,9 трильйона доларів.

Водночас в одному зі своїх інтерв’ю напередодні виборів Трамп заявляв, що «ліквідує» державний борг США повністю за 8 років. Пізніше працівники Білого дому повідомляли, що Трамп не мав на увазі скорочення державного боргу країни до нуля, а лише «припинення зростання обсягів запозичень».

Зазначимо, що державний борг США є найбільшим у світі в абсолютних показниках. Водночас за рівнем державного боргу відносно валового внутрішнього продукту США не входять навіть до першої десятки. Так, держборг США наразі складає близько 115% від ВВП країни (в України цей показник складає близько 60%).

Раніше у Міжнародному валютному фонді підрахували, що заборгованість компаній та держав світу перевищила 164 трильйони доларів, що складає 225% від світового ВВП.

Поділитись: