США планують ввести санкції проти тих співробітників Міжнародного кримінального суду, які розслідують можливі військові злочини з боку сил США або їх союзників в Афганістані. Про це оголосив глава Державного департаменту США Майк Помпео.

За словами Помпео, США будуть відкликати або відмовляти у видачі віз будь-якому співробітнику кримінального суду, який причетний до розслідування.

Суд у Гаазі, відповів, що це незалежна і неупереджена установа, і він буде продовжувати виконувати свою роботу «без перешкод», попри дії Вашингтона.

Раніше Адміністрація Трампа пригрозила заборонити в'їзд до США суддям і прокурорам МКС і накласти санкції на наявні у них кошти, якщо суд почне розслідування військових злочинів в Афганістані. Відтак, сьогодні Вашингтон зробив перший крок у протистоянні з МКС.

«Я оголошую про політику обмеження віз в США для тих осіб, які несуть пряму відповідальність за будь-яке розслідування, проведене МКС щодо персоналу США», — заявив Помпео на прес-конференції у Вашингтоні.

Він додав, що ця політика вже реалізується, але не став уточнювати, посилаючись на закони про конфіденційність віз.

МКС був заснований для судового переслідування за військові злочини, геноцид чи злочини проти людяності, коли країна не може або не бажає переслідувати винних. Великі держави, в тому числі США, Китай і Росія, не є членами МКС.

Війна в Афганістані почалася у 1979 році з вторгненням сил Радянського Союзу на територію суверенного Афганістану під приводом боротьби з «моджахедами». Участь у конфлікті брали урядові війська Афганістану і Радянського Союзу проти повстанських груп моджахедів, яким надавали підтримку провідні держави НАТО, у тому числі США, а також країни консервативного ісламського світу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile