Політика

Держдепартамент США заявляє про переслідування американських дипломатів у Москві

Політика/Держдепартамент США заявляє про переслідування американських дипломатів у Москві
Зберегти
Вигляд

Американських дипломатів у Росії переслідують агенти служб безпеки і дорожня поліція. Про це заявила прес-секретарка Держдепартаменту США Елізабет Трюдо, повідомляється на сайті Держдепартаменту.

За її словами, це питання постало останнім часом під час переговорів держсекретаря США Джона Керрі і президента Росії Володимира Путіна. 

Трюдо уточнила, що проблема загострилася особливо за останні два роки, відколи США ввели санкції проти Росії через її агресію щодо України. 

Інші західні посольства теж повідомили про «особливу увагу» до своїх дипломатів в Москві, сказала Трюдо. Вона заявила і про переслідування американських дипломатів за межами Росії.

Вона наголосила, що США будуть реагувати на ці випадки відповідно до норм міжнародного права. Прес-секретарка Держдепартаменту також підкреслила, що дана ситуація обговорювалася між держсекретарем Джоном Керрі і президентом Росії Володимиром Путіним.

Напередодні газета Washington Post написала, що російська розвідка і служби безпеки переслідують і залякують американських дипломатів, співробітників посольств та їхні сім’ї в Москві та інших європейських столицях.

Пов`язані новини