Життя

Держдума РФ прийняла «закони Ярової»: в’язниця за пости в соцмережах та відповідальність з 14 років

Життя/Держдума РФ прийняла «закони Ярової»: в’язниця за пости в соцмережах та відповідальність з 14 років
Зберегти
Вигляд
lead

Держдума РФ прийняла відразу в другому і третьому читанні так званий «антитерористичний пакет» законопроектів, який розробили депутат Держдуми Іріна Яровая і член Ради Федерації Віктор Озєров.

Прийняті поправки значно посилюють цілий ряд законів. До Кримінального кодексу внесено статтю про неінформування: за «неповідомлення про злочин» садитимуть на термін до одного року.

Ця норма поширюється на такі злочини, як тероризм, захоплення влади і посягання на життя державного діяча.

У справах про тероризм знижений вік притягнення до кримінальної відповідальності: тепер — з 14 років. У КК вводиться нова стаття про міжнародний тероризм, яка передбачає покарання довічним ув'язненням.

«Пакет Ярової» посилює контроль за листуванням. Операторів зв'язку і «організаторів поширення інформації» зобов'язали протягом півроку зберігати зміст повідомлень користувачів, а також надавати державним органам кошти для декодування зашифрованої листування.

Кримінальний кодекс також доповнено статтею «схиляння, вербування або інше залучення» в організацію масових заворушень. Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

Також, ці закони пропонували позбавляти громадянства за деякі злочини, але ця поправка не була прийнята.

Пов`язані новини