УКРАЇНА

Держфіскальна служба не штрафуватиме підприємців через перебої у «Приватбанку»

УКРАЇНА/Держфіскальна служба не штрафуватиме підприємців через перебої у «Приватбанку»
Зберегти
Вигляд
Підприємці не нестимуть відповідальності за прострочення податкових платежів «Приватбанком» у разі своєчасної подачі доручень. Про це заявляє Державна фіскальна служба України

Підприємці не нестимуть відповідальності за прострочення податкових платежів «Приватбанком» у разі своєчасної подачі доручень. Про це заявляє Державна фіскальна служба України.

Голова ДФС Роман Насіров нагадав, що відповідно до положень Податкового кодексу України, за порушення строку зарахування податків до бюджетів з провини банку вся відповідальність покладається саме на цей банк.

Зокрема, банк сплачує пеню за кожний день прострочення та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом.

Платники податку також звільняються від відповідальності за несвоєчасне перерахування або перерахування не в повному обсязі податків, зборів та інших платежів до бюджетів і спецфонд, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

«Таким чином, ДФС не буде штрафувати платників податків через можливі перебої у роботі банків», — підкреслив Насіров.

У разі нарахування платнику таких штрафів і пені, він повинен звернутися до контролюючого органу і подати оригінали або копії платіжних доручень, пояснює ДФС.

При цьому прес-реліз Служби завершується неоднозначними словами: «За умови, якщо НАБУ та Генеральна Прокуратура України не виявлять у цьому незаконних дій».

Раніше заступник голови Національного банку України Олег Чурій в ефірі Громадського повідомляв, що Юросіб «Приватбанку» не штрафуватимуть через затримку податкових платежів.

До цього повідомлялось про тимчасове припинення обслуговування юридичних осіб у «Приватбанку».  Вранці 20 грудня корпоративні виплати поновилися.

Раніше у «Приватбанку» повідомили, що кошти, які були нараховані юридичним особам до 19 грудня, будуть заморожені до початку роботи нового правління.

Нагадаємо, уряд України підтримав націоналізацію «Приватбанку».

Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ «Приватбанк» та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

Перехідний період починається з 19 грудня. Також повідомлялося, що «Приватбанк» після націоналізації очолить екс-міністр фінансів Шлапак.

Пов`язані новини