ENRU
BBC

Держгеонадра позбавили «Чорноморнафтогаз» спецдозволів на газові родовища

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) призупинила дію спецдозволів на користування надрами, наданих ДАТ «Чорноморнафтогаз» для видобутку природного газу на Одеському і Штормовому родовищах на шельфі Чорного моря, захоплених Росією.

Відповідний наказ №176 від 19 квітня 2017 року розміщено на сайті відомства.

Згідно з документом, Держгеонадра надали «Чорноморнафтогазу» 30 днів на усунення порушень, які не вказані.

У коментарі виданню ZN.UA глава правління «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова заявила, що Держгеонадра не повідомила засідання, під час якого призупинили дію дозволів на розробку родовищ, які були отримані в 2003 році (терміном на 15 і 20 років відповідно).

«У нас відсутня інформація про конкретні підстави прийняття Держгеонадрами такого рішення», — сказала Нєжнова.

За її словами, призупинення дії спецдозволів посилить позиції російської сторони при розгляді позову України до РФ в трибуналі ООН з морського права.

«Спеціальні дозволи «Чорноморнафтогазу» на родовища, які з 2014 року незаконно використовує Росія, є фундаментальними доказами в міжнародному трибуналі ООН з морського права. В України дуже сильна позиція, я впевнена, що рішення арбітражу буде в нашу користь, із зобов'язанням Росії припинити видобуток газу на українських родовищах. Однак рішення Держгеонадр просто на руку Росії, тому що послаблює правову позицію України і сприяє продовженню незаконного видобутку газу в морській економічній зоні України», — підкреслила Нєжнова.

Глава правління «Чорноморнафтогазу» також повідомила, що звернулася з листами до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та правоохоронним органам, оскільки рішення Держгеонадра шкодить енергетичної безпеки України.

Нагадаємо, 17 липня 2016-го Державна прикордонна служба повідомила про порушення Російською Федерацією норм міжнародного Морського права у водах Чорного моря.

Слухання щодо порушень Росією конвенції з морського права почнуться 12 травня. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram