ENRU

Держгеонадра позбавили «Чорноморнафтогаз» спецдозволів на газові родовища

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) призупинила дію спецдозволів на користування надрами, наданих ДАТ «Чорноморнафтогаз» для видобутку природного газу на Одеському і Штормовому родовищах на шельфі Чорного моря, захоплених Росією.

Відповідний наказ №176 від 19 квітня 2017 року розміщено на сайті відомства.

Згідно з документом, Держгеонадра надали «Чорноморнафтогазу» 30 днів на усунення порушень, які не вказані.

У коментарі виданню ZN.UA глава правління «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова заявила, що Держгеонадра не повідомила засідання, під час якого призупинили дію дозволів на розробку родовищ, які були отримані в 2003 році (терміном на 15 і 20 років відповідно).

«У нас відсутня інформація про конкретні підстави прийняття Держгеонадрами такого рішення», — сказала Нєжнова.

За її словами, призупинення дії спецдозволів посилить позиції російської сторони при розгляді позову України до РФ в трибуналі ООН з морського права.

«Спеціальні дозволи «Чорноморнафтогазу» на родовища, які з 2014 року незаконно використовує Росія, є фундаментальними доказами в міжнародному трибуналі ООН з морського права. В України дуже сильна позиція, я впевнена, що рішення арбітражу буде в нашу користь, із зобов'язанням Росії припинити видобуток газу на українських родовищах. Однак рішення Держгеонадр просто на руку Росії, тому що послаблює правову позицію України і сприяє продовженню незаконного видобутку газу в морській економічній зоні України», — підкреслила Нєжнова.

Глава правління «Чорноморнафтогазу» також повідомила, що звернулася з листами до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та правоохоронним органам, оскільки рішення Держгеонадра шкодить енергетичної безпеки України.

Нагадаємо, 17 липня 2016-го Державна прикордонна служба повідомила про порушення Російською Федерацією норм міжнародного Морського права у водах Чорного моря.

Слухання щодо порушень Росією конвенції з морського права почнуться 12 травня. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram