Новостворена Рада державної підтримки кінематографії провела перше засідання, на якому оголосила про початок Одинадцятого конкурсного відбору кінопроектів. Про це йдеться у повідомленні на сайті Держкіно.

Конкурс проходитиме відповідно до порядку проведення творчого конкурсу (пітчингу), затвердженого наказом Мінкульту у грудні 2018 року.

Конкурс проходитиме за напрямом: «Фільми». Кінопроекти розглядатимуться за такими видами:

  • ігрові повнометражні національні (для широкої глядацької аудиторії) — державна підтримка до 80 % загальної кошторисної вартості виробництва фільму;
  • ігрові повнометражні спільного виробництва (для широкої глядацької аудиторії) — державна підтримка до 80 % ;
  • ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), національні — державна підтримка до 100 %;
  • ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), спільного виробництва — розмір державної підтримки обумовлено нормами Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництва та іншими міжнародними договорами, ратифікованими Україною;
  • ігрові повнометражні тематичні «Про героїв, які брали участь у захисті України» (для широкої глядацької аудиторії) — державна підтримка до 80 %;
  • ігрові повнометражні для дитячої аудиторії — державна підтримка до 100 %;
  • ігрові повнометражні фільми-дебюти — державна підтримка до 100 % загальної кошторисної вартості виробництва фільму, але не більше 12 млн грн.
  • ігрові короткометражні фільми-дебюти (хронометраж до 20 хвилин) — державна підтримка до 100 % загальної кошторисної вартості виробництва фільму, але не більше 1,5 млн грн.

Для участі в конкурсі виробники подають до Держкіно України заявку на участь у конкурсному відборі, документи згідно з переліком, фінансовий план фільму та помісячний план фінансування кінопроектів з боку Держкіно згідно з кошторисом.

Детально про те, які документи слід подавати і в якому порядку — дивіться на сайті Держкіно. Прийом документів триватиме з 15 квітня по 24 травня 2019 року.

Нагадаємо, у минулому році Державна аудиторська служба заявила, що Держкіно неефективно витрачає бюджетні кошти.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile