Державна прикордонна служба України презентувала в аеропорту «Київ» систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Державна прикордонна служба України презентувала в аеропорту «Київ» систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Про це повідомляє прес-центр Держприкордонслужби.

Інформацію з системи передаватимуть до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

«Завдяки таким технічним засобам та введенню системи, яка пов’язана не тільки з Міграційною службою, а й з СБУ та МВС, значно посиляться як контррозвідувальні заходи, так і боротьба з криміналітетом», — наголосив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Технічні засоби ДПСУ дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, в тому числі з вбудованим чіпом, ІD-картки та водійські посвідчення.

Наразі 157 пунктів пропуску обладнано засобами для зчитування інформації з біометричних документів, а 126 пунктів пропуску підключено до баз даних Інтерполу.

З серпня інформаційна система прикордонного відомства автоматично підраховує кількість дозволених діб перебування іноземців в Україні. Зазначимо, законодавство дозволяє перебувати іноземцю до 90 діб протягом 180 діб.

«Введена система дає більш високу гарантію, що до нас не будуть потрапляти сумнівні елементи з країн Азії, Близького Сходу в тому числі з Російської Федерації», — сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Держприкордонслужба готується до зняття відбитків всіх 10 пальців. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовуватимуть до громадян з переліку 71 країни, які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців — за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Запуск системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватися поетапно. З 1 січня 2018 року старт системи відбудеться у міжнародних аеропортах Києва та в пунктах пропуску українсько-російської ділянки державного кордону.

Надалі ця система буде активно впроваджуватися на всіх ділянках державного кордону України, додали у прес-службі.

Нагадаємо, що у поліграфічному комбінаті «Україна» перебувають у черзі понад 600 тисяч заявок на виготовлення біометричних закордонних паспортів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile