Держслужбовцям нараховуватимуть зарплати залежно від класифікації посад
Кабінет міністрів запровадив нову систему оплати праці державних службовців. З 1 січня 2024 року розмір зарплати держслужбовців залежатиме від кваліфікації та досвіду.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Напередодні, 31 серпня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що відповідний законопроєкт №8222 про реформу оплати праці держслужбовців уже пройшов перше читання у Верховній Раді.
Проєкт закону зокрема передбачає, що оплата праці враховуватиме кваліфікацію та досвід держслужбовця, важливість і складність роботи на посаді, ступінь відповідальності, а також результативність, ефективність і якість виконання посадових обов’язків.
«Нова система посилить роль посадового окладу й допоможе усунути зловживання під час нарахування додаткових виплат і премій. Зміни в оплаті праці спрямовані на зменшення диспропорцій та справедливий підхід до встановлення заробітних плат державних службовців», — розповів Шмигаль.
1 вересня уряд доручив Національному агентству України з питань державної служби підготувати нормативно-правові акти для запровадження з 1 січня 2024 року такої системи.
Окрім цього, Міністерству фінансів України доручили під час підготовки проєкту державного бюджету на 2024 рік передбачити запровадження нової системи оплати. А також урахувати, що розмір фонду оплати праці держоргану визначається з огляду на фактичну чисельність працівників станом на 1 липня 2023 року, збільшену на 10%.
Детальніше про законопроєкт
У ньому пропонується чітке розмежування заробітної плати на основну та додаткову.
Так, основна частина має становити не менше ніж 70% на індивідуальному рівні (фіксована виплата та основна винагорода). Сюди входять: надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки. Оклад, тобто грейд, визначається на основі класифікації посад державної служби згідно з Каталогом типових посад.
Додаткова частина має становити не більше ніж 30% на індивідуальному рівні. Це залежить від особистого внеску в загальний результат роботи органу. Сюди входить премія місячна або квартальна, премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.
Також законопроєкт передбачає обмеження виплат для заохочення. Премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу. Місячна премія державного службовця не може перевищувати 30%, а квартальна — 90% розміру його посадового окладу.
- Поділитися: