Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій. Про це йдеться у заяві служби.

Відомство стверджує, що система не готова до роботи та становить загрозу для витоку інформації.

«Було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID», — йдеться у заяві.

«Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування... Експертною радою відмовлено у видачі Атестату відповідності», — зазначається в повідомленні.

Відтак, систему електронного декларування не може бути запущено у повноцінну роботу 15 серпня, як йдеться у календарному плані та як було погоджено із західними партнерами.

Нагадаємо, що запуск системи електронного декларування є передумовою, зокрема, для надання Україні траншу МВФ та для скасування візового режиму з ЄС.

Державний орган стверджує, що ще до початку сертифікації повідомив міжнародних партнерів про очікувані проблеми із атестацією системи.

«Наявна функціональність Реєстру не відповідає цілям створення системи електронного декларування, про що було наголошено на робочій зустрічі представників державних органів та заінтересованих сторін ЄС, США, ПРООН у вівторок, 9 серпня», — наголошують у Держспецзв’язку.

«Непросте рішення (про відмову) прийнято, усвідомлюючи можливий суспільний резонанс на тлі штучних звинувачень на адресу Держспецзв’язку. Але це єдине правильне рішення», — запевняють у ДССЗІ.

11 серпня президент Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів чиновників має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається.

Поділитись: