В уряді повідомили, що анонсовані напередодні дешеві кредити на розвиток свого бізнесу в межах програми «Повертайся і залишайся» держава видаватиме через усі банки, які забажають взяти участь у цій програмі.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов в коментарі журналістам «1+1».

«Буде веб-сайт, який незабаром анонсують, на ньому будуть усі банки, куди можна звертатися за таким кредитом. Точно будуть державні банки, тому що у них багато відділень, вони мають певну інфраструктуру й надійність, але всі інші банки, які хочуть приєднатися до цієї програми, будуть також анонсовані на цьому сайті», — повідомив Милованов.

Він додав, що в межах програми держава контролюватиме цільове призначення кредитних коштів, а головним критерієм для видачі кредиту стане бізнес-план.

Зазначимо, що наразі деталей програми немає, тому достеменно невідомо, яким чином уряд буде забезпечувати низький рівень відсоткових ставко для бізнесу в умовах, коли ставки за кредитами в Україні сягають 25-30% річних.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого.

Поділитись: