Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), представники Служби безпеки та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проводять обшуки в місті Дніпро за фактом вимагання і отримання хабара суддею місцевого суду.

У Дніпрі детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), представники Служби безпеки та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провели обшуки за фактом вимагання і отримання хабара суддею місцевого суду.

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

«24 травня детективи НАБУ спільно з СБУ і САП проводять у Дніпрі слідчі дії в рамках розслідування провадження за фактом вимагання і отримання суддею місцевого суду неправомірної вигоди», — повідомили у відомстві.

Згодом, 29 травня, судді повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

«Особу викрили на вимаганні неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 30 тис. дол. США та на одержанні частини цієї неправомірної вигоди у розмірі 15 тис. дол. США», — повідомили в НАБУ.

За даними слідства, суддя вимагав неправомірну вигоду за визнання потерпілим фермерського господарства та за винесення вироку, не пов`язаного з позбавленням волі, у кримінальному провадженні за обвинуваченням особи у рейдерстві та підробці документів.

У 2016 році співробітники НАБУ затримали суддю Жовтневого райсуду Дніпра під час отримання ним хабара в розмірі 10 тисяч доларів. За інформацією Бюро, суддя намагався вплинути на слідчих одного з відділень поліції, щоб ті закрили кримінальну справу. Згодом у затриманого в Дніпрі судді вилучили більше 3 млн гривень

У 2017-му НАБУ спільно з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та співробітниками СБУ затримали заступницю голови Кіровського суду Дніпра і суддю цього ж суду. Повідомлялося, що суддю Наталію Овчаренко помістили під домашній арешт на 60 діб. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile