Міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш виступає проти подібної «блокади» Донбасу.

Дії учасників так званої «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими.

Про це в коментарі Громадському розказав міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш.

«Там, де треба, діяла поліція. Я вважаю, що дії поліції абсолютно обґрунтовані. Ну взагалі для чого дорога, для чого взагалі її блокувати, я взагалі не можу зрозуміти. Є діюче законодавство зараз. Почитайте діюче законодавство, то хіба воно передбачає блокування?», – сказав він.

При цьому Черниш зауважив, що він особисто виступає проти подібної «блокади», додавши, що він, в тому числі і як профільний міністр, виступає за реінтеграцію тимчасово непідконтрольних територій Донбасу.

«Це світоглядне просто протистояння. Одні говорять, що треба позбавитись від проблемних територій. Проблемних, я підкреслюю. Позбавитись від людей, називати «гангреною» частину України, закликати до порушення територіальної цілісності. Це одна позиція. Інша позиція – реінтегрувати. Міністерство створене для того, щоб інтегрувати. Позиція президента – реінтеграція. Треба працювати з людьми. Частина бізнесу, який там працює, працює в рамках українського правового поля», – сказав він.

«Повної блокади немає, але утруднений рух з непідконтрольних територій, і це, звичайно, проблема для нас. Міністр енергетики профільний вже говорив, це проблема для енергетики всієї країни», – зауважив Черниш.

Нагадаємо, 6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією.

Раніше повідомлялося, що «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута.

Нагадаємо, 25 січня представники «штабу блокади окупованого Донбасу» перекрили залізничне сполучення між станціями Світланове і Шепілове  в Луганській області.

Дивіться репортаж Громадського про те, демобілізовані бійці добровольчих батальйонів «Айдар» та «Донбас» розпочали акцію з економічної блокади так званої «ЛНР».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: