Життя

«Діля не здається». Hromadske.doc

Життя/«Діля не здається». Hromadske.doc
Зберегти
Вигляд

Історія неймовірної волі до життя, яка мотивує навіть невиправних песимістів. Душевна розмова з чоловіком, який оточив себе правильними думками, справами й людьми, і таким чином наполовину вже переміг страшного монстра.

Вже 22 роки харківський композитор і музикант Едуард Приступа, також відомий як Діля, мешкає в Києві. Упродовж цих років він поміняв 24 зйомні квартири, бо часто натрапляє на дивакуватих або нечесних господарів. Музикант жартома називає себе представником «олігархату українського шоу-бізнесу», та зізнається, що залюбки б жив у власній квартирі, тільки от творчість не завжди вдається поєднувати з комерцією. Діля сотні разів виступав на благодійних концертах для воїнів АТО і дітей-сиріт, збирав гроші на потреби дітей з розумовими вадами і підтримував колишніх наркозалежних, але раптом сам опинився в ситуації, з якої без допомоги не вибратись.

Рак.
Страшний діагноз, від якого в багатьох опускаються руки, став просто ще одним етапом у житті музиканта. Бо хоч війна за життя ще попереду, ключовий бій уже виграно.

До Ділі в гості їде давній приятель по музичному проекту «Є»-Band, журналіст Громадського Богдан Кутєпов. На замовлення Едіка він везе пачку креветок, бо ж той – вегетаріанець. А ще Діля – вправний шахіст, затятий дачник (купив кілька років тому хату хтозна-де за Ніжином, і тепер їсть продукти переважно з власного городу), він смачно готує, вивчає духовні практики, грає в футбол за команду зірок «Маестро», пірнає в ополонку і ще багато-багато чого вміє… Тільки посуд помити, каже, нема коли. І підлогу: купив нову швабру – та так запакована й стоїть у кутку. Митець як митець.

Діля показує гостю свою чергову зйомну квартиру. У вітальні новорічними вогнями досі сяє ялинка. А кухня перетворилась на аптеку: ці таблетки до їжі, ті – після, такий травний збір – повна гидота, і можливо його пити тільки гарячим, а оця сіра жижа (насправді, нейтральна на смак) – імуностимулятори, вживати треба за графіком… Те, про що навіть дорослі люди між собою шепочуться, Едік розповідає спокійно і відверто. Рак для нього – не табу. Не вирок. Розповідає, як зовсім нещодавно дізнався, і як рік тому лікарі прогавили, а тепер – друга стадія. Говорить і про делікатні речі, які втім не увійшли до відео з очевидних етичних причин. За кілька днів Ділю чекає серйозна операція в Ізраїлі, та він почувається впевнено і бадьоро: підтримка людей накрила його теплою хвилею, і творить справжні дива. Позитивний настрій, чуйні люди, добрі вчинки і відповідальне якісне лікування – рецепт перемоги Ділі над хворобою. Він жива людина, і вже вкінці щиро зізнається: часом і справді буває страшнувато... Але цей страх, переживання та навіть біль – лише гартують дух і зміцнюють Едіка, готуючи до боротьби з пухлиною. «Лікар сказав, усе буде добре». Діля щиро вірить у це. А кожен заслуговує на те, в що вірить...

На Громадському – людська історія, яка цілком можливо змінить і ваше життя.

/Богдан Кутєпов

Пов`язані новини