Політика

ДІНА. Історія одного партизанського кохання

Політика/ДІНА. Історія одного партизанського кохання
Зберегти
Вигляд

«Дорога, мила Діночко! Я дуже за тобою скучив. Так хочеться поцілувати й обійняти. Смерті не боюся, ти мене знаєш. Шкода лише, що полишаю світ молодим. Кохаю. Носи моє ім’я...»

Такого передсмертного листа до своєї коханої радистки Діни на дошках шафи викарбував ножем командир партизанського загону Леонід Желєзняк, коли потрапив у засідку до нацистів. А вона навіть не здогадувалася про почуття командира.

«Ми всі там були одна сім’я. Звичайно, намагався хтось позалицятися. Сімнадцятирічні... красиві... Але я сказала: ви для мене – брати. Любов була, як то кажуть, чиста. Ми не знали про кохання так, як зараз про нього знають», - згадує Діна Мефодіївна роки війни, на які припала її молодість.

В сімнадцять її зарахували в штаб партизанського руху Південного фронту, а звідти перекинули в Українськи штаб, де призначили радисткою. Вона повідомляла про проходження переправи Дніпра. А потім була зарахована у Львів до загону Ярмака.

До всього у житті, яке, до слова, було непросте, Діна Мефодіївна ставиться з гумором і радить це усім. Каже – саме завдяки хорошому почуттю гумору змогла всередині залишитися молодою в свої 89.

/Олександр Назаров, Богдан Кінащук, Анастасія Канарьова

Пов`язані новини