Директор комунальної Глухівської міської лікарні на Сумщині Анатолій Кіяшко оголосив голодування через недофінансування закладу Національною службою здоров’я України. У НСЗУ переконують, що гроші виділять.

Про своє голодування оголосив сам Кіяшко у відеозверненні, яке опублікувала телерадіокомпанія «Глухів».

Він повідомив, що Глухівська міська лікарня не може укласти договір з НСЗУ на фінансування у повному обсязі. Відтак грошей не вистачає навіть на зарплату медпрацівникам.

«За півтора останніх місяці я зробив все, що було в моїх силах, звертався за допомогою в різні інстанції, але безрезультатно. У зв’язку з цим відсьогодні я оголошую голодування. Воно триватиме доти, доки колектив не отримає заробітну плату», — каже Кіяшко.

Він пояснив, що повне фінансування лікарня не може отримати, оскільки при подачі статистики медзакладом через помилку до НСЗУ направили дані не за повний рік, а за квартал. Дані стосувалися кількості людей, яких проконсультували, пролікували і яким зробили операції у Глухівській лікарні за 2018 рік.

«Глухівська лікарня неодноразово повідомляла НСЗУ про помилку у статистиці, але до цього часу її ніхто не виправив. Через це лікарня отримала кошти від НСЗУ не в повному обсязі, а лише на три місяці у сумі 867 тисяч гривень», — наголосив директор і додав, що хоч і в НСЗУ йому обіцяють виправити помилку через 2-3 дні, він буде голодувати до того часу, поки медпрацівники його лікарні не отримають зарплату. 

Водночас у Національній службі здоров’я України повідомили hromadske, що медзаклад кілька разів уточнював свою статистику, а сьогодні, 5 березня, до НСЗУ надійшов фінальний уточнений лист, відтак «почався процес розрахунку ціни договору та його формування».

Там кажуть, що Глухівська міська лікарня підписала з ними договір загалом на 8 пакетів медичних послуг на суму 9 695 557 грн. У квітні заклад отримав аванс у розмірі 867 760 грн.

«Сума договору для цього закладу не остаточна. Для лікарні зараз формують новий договір», — переконують в Нацслужбі здоров’я. 

Поділитись: