Директор оборонного заводу розкрадав бюджетні кошти, передбачені на закупівлі запчастин для СУ-27 — СБУ

Контррозвідка Служби безпеки спільно з Бюро економічної безпеки та у взаємодії з керівництвом акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» викрила схему привласнення бюджетних коштів на придбанні комплектуючих для бойових літаків Збройних сил України.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За даними слідства, директор одного з оборонних підприємств України держави разом зі спільниками намагався вкрасти майже чотири мільйони бюджетних гривень, передбачених на модулі підсилення потужності бортових радіолокаційних систем на українських винищувачах СУ-27.

Саме на цю суму директор заводу уклав договір з афілійованою комерційною структурою на придбання авіаційного модуля. Підрядники поставили на підприємство несправні частини, але директор розпорядився взяти їх на баланс та оплатити.

Посадовець, за інформацією СБУ, підписав бухгалтерські документи на приймання несправного майна. На їхній підставі оборонна компанія перерахувала комерсантам першу частину платежу в розмірі 1,9 мільйона гривень.

Надалі учасники схеми планували вивести ці гроші в тінь через підконтрольні фірми, перевести в готівку та розподілити між собою. Однак правоохоронці своєчасно викрили оборудку та поетапно її задокументували.

Так, після викриття злочину на всю суму договору в розмірі 3,9 мільйона гривень суд наклав арешт, чим заблокував спроби їхнього привласнення.

Доповнено о 19:00. В «Українській оборонній промисловості» заявили, що сприятимуть слідчим діям і надаватимуть правоохоронцям усю необхідну інформацію.

«Це не лише спроба незаконного привласнення державних коштів, а і прямий удар по обороноздатності Збройних сил України, які ведуть запеклу боротьбу з ворогом», — зазначав генеральний директор Укроборонпрому Герман Сметанін.

Яким може бути покарання?

Тепер уже ексдиректорові держпідприємства, керівникові фірми-постачальника та ще двом їхнім спільникам вручили підозри за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Підозрюваним загрожує до 12 років тюрми.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Правоохоронці, зокрема, перевіряють причетність фігурантів до вчинення інших злочинів під час укладання оборонних договорів.