Компанія Walt Disney Company завершила угоду з купівлі кінокомпанії 21st Century Fox. За угоду Disney заплатив понад 71 мільярд доларів.

Зазначається, що за результатами угоди Disney отримає кіностудію 20th Century Fox, телеканали National Geographic, Sky та FX. Також до власності Disney перейде 30% стрімінгового сервісу Hulu та авторські права на кінофраншизи, які знімає 20th Century Fox та права на мультсеріал «Сімпсони».

Зазначається, що Disney за підсумками угоди планує розширювати свій кінобізнес, а також суттєво збільшити свою частку на американському та світовому телебаченні, адже компанія отримає контроль над каналами не лише в США, але й в низці інших країн, зокрема в Індії.

Зазначається, що після придбання 21st Century Fox планує скоротити видатки на 2 мільярди доларів для того, аби збільшити конкурентну спроможність з Netflix на ринку кіновиробництва. Зокрема, у Disney вже повідомляли, що планують здійснити масові скорочення на телевізійного та кіновиробничого бізнесу 21st Century Fox.

Зазначимо, що переговори з купівлі 21st Century Fox велися ще наприкінці 2017 року. Тоді Disney оцінив кінокомпанію у 52,4 мільярда доларів. Після цього конгломерат Comcast запропонував 65 мільярдів доларів за придбання більшої частини активів медіахолдингу 21st Century Fox. Саме після цього Disney і оголосила про підвищення свої пропозиції.

Поділитись: