Поліну Кравченко не допустили до навчання на офіцерській програмі у Львівській академії сухопутних військ імені Сагайдачного, бо в академії нині відсутні умови для розміщення жінок-військовослужбовців. На курс взяли лише чоловіків.

Поліну Кравченко не допустили до навчання на офіцерській програмі у Львівській академії сухопутних військ імені Сагайдачного, бо в академії нині відсутні умови для розміщення жінок-військовослужбовців. На курс взяли лише чоловіків.

Про це Громадському повідомив тимчасово виконуючий обов'язки заступника начальника академії з морально-психологічного забезпечення підполковник Антон Миронович.

Підполковник Миронович сказав, що нині в академії немає вільного місця в жіночих гуртожитках та належних гігієнічних умов для жінок, тому вони вирішили набрати на експериментальний курс «Здобути офіцерське звання за один рік» лише чоловіків.

Відповідне рішення ухвалило керівництво академії.

«У нас просто немає умов для розміщення жінок-військовослужбовців», — сказав підполковник.

За словами Мироновича, для жінок треба «вищі гігієнічні умови».

«Якщо хлопцям гігієнічні умови треба простіші, то дівчатам треба трохи вищі», — зазначив підполковник.

Також Миронович підтвердив, що в умовах вступу академія не вказувала, що на курс візьмуть лише чоловіків.

Виш вперше запустив цей курс і визначав цільову аудиторію в процесі вступу. Згаданий курс дає можливість здобути звання офіцера за рік, тоді як стандартна програма передбачає 4-5 років навчання.

«Ми приймали дзвінки (стосовно вступу — ред.) від усіх. Нам потрібно було зрозуміти, хто хоче вчитися на цій спеціальності», — зауважив Миронович.

До академії звернулися 60 чоловіків та 20 жінок з питань вступу на курс. Ліцензійний обсяг — 30 місць.

Миронович пояснює, що не всім 20 жінкам відмовили. Деякі вирішили відмовитися самі, коли дізналися, що після закінчення навчання їх можуть призначити на посаду командира артилерійського чи механізованого взводу.

Також він додав, що академія планує зробити курс доступним для жінок також.

«У перспективі ми зробимо так, щоб всі охочі могли здобувати освіту на рівних правах», — сказав Миронович.

Нині у Львівській академії сухопутних військ імені Сагайдачного вчиться 160 жінок-курсанток, сказав Миронович.

Поліну Кравченко не взяли на офіцерську програму до Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові. У день подачі документів їй повідомили, що на обрану програму «дівчат не набирають». 

Раніше у Львівській академії сухопутних військ пояснили, що на курс «Здобути офіцерське звання за один рік» дівчат поки що не набирають, бо «немає потреби у призначенні жінок на відповідні посади», і для жінок відкриють «інші спеціальності».

Представник українського омбудсмена у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко просить Міністерство оборони пояснити недопущення дівчини на офіцерську програму у Львові.

Поділитись: