Дизайнерський бойкот: хто вдягатиме першу леді США

Деякі модні будинки відмовилися мати справу із дружиною Дональда Трампа, а особиста дизайнерка Мішель Обами Софі Тіллет навіть закликала колег бойкотувати Меланію Трамп.

У світі моди, як і в світі політики, не вщухають пристрасті довкола результатів президентських виборів у США. Деякі модні будинки відмовилися мати справу із дружиною Дональда Трампа, а особиста дизайнерка Мішель Обами Софі Тіллет навіть закликала колег бойкотувати Меланію Трамп.

Хто ж працюватиме над образом нової першої леді США — у матеріалі Громадського.

Колишня модель зі Словенії Меланія Трамп - третя дружина Дональда Трампа. Вона на 24 роки молодша від чоловіка, разом із Трампом має сина Берона — усього у Трампа п’ятеро дітей.

У модельному бізнесі Меланія з 16 років. За часів своєї кар’єри майбутня перша леді з’являлась на обкладинках впливових глянцевих видань:  Vogue, Harper’s Bazaar, In Style, New York Magazine, Vanity Fair та Elle.

Зазвичай кожна перша леді має власного стиліста і персонального дизайнера або модельєра, а то й кілька, які створюють не просто вбрання, а радше — образи для публічних подій. Із дружиною Барака Обами Мішель працювала дизайнерка Софі Тіллет.

17 листопада вона опублікувала у Twitter заяву, в якій закликала своїх колег бойкотувати Меланію у зв'язку з політикою її чоловіка.

«Бренд Sophie Theallet виступає проти будь-яких форм дискримінації та упереджень. Наші дефіле і рекламні кампанії завжди були проявом різноманіття та відображенням світу, в якому ми живемо.

Як людина, яка прагне різноманітності і особистої свободи, а також поважає будь-який стиль життя, я не хочу брати участь у створенні одягу для майбутньої першої леді США або будь-яким чином асоціюватися з нею. Расизм, сексизм і ксенофобія, які просував її чоловік у своїй президентській кампанії, несумісні з цінностями, з якими ми живемо. Я закликаю своїх колег-дизайнерів зробити те ж саме.

Я добре розумію, що нерозумно втручатися в політику. Але у мене сімейна компанія, і мова тут не лише про гроші. Ми цінуємо нашу творчу свободу і прагнемо до гуманності, свідомості і етичності», — заявила Тіллет.

Відомий американський дизайнер Том Форд розповів в ефірі каналу CBS News, що кілька років тому відмовився одягати Меланію:

«Я просто не думаю, що вона — мій образ. І попри той факт, що я демократ та голосував за Гіларі Клінтон, я, наприклад, не вважаю, що й Гілларі мала б вдягатися у мій одяг — він надто дорогий».

Щоправда, 2011-го Форд створив вбрання Мішель Обами для вечері з королевою Великої Британії Єлизаветою.

«Це було лише раз, — зазначив дизайнер. — Ну, і для такої події, гадаю, це було доречно»

Солідарність із Тіллет й Фордом висловили такі імениті дизайнери, як Філіп Лім, Джозеф Альтузарра і Марк Джейкобс — пише видання WWD.

Критичне ставлення до дружини політика, який вдавався до сексистських, ксенофобських та відверто расистських коментарів упродовж передвиборчої кампанії не є дивиною для індустрії, де працюють здебільшого жінки та представники ЛГБТ спільноти, зазначає американське видання The Vanity Fair.

Але, звісно, є й ті, хто був би не проти співпрацювати з новою першою леді — у минулому моделлю. Так, Томмі Хілфігер, Джеремі Скотт і Том Браун заявили, що вважатимуть таку роботу за честь.

«Я би дав Меланії кредит довіри. Вона добре виглядає в одязі, вона його добре носить, у неї гарна фігура. У Мішель Обами мені подобалася її особистість. Її краса багато в чому — сума того, хто вона і що робить. Очевидно, Меланія виглядає прекрасно, але в цій красі я не можу виділити, ким саме вона є», — пояснив Джеремі Скотт у інтерв’ю виданню Vanity Fair.

У середині грудня репер і дизайнер Каньє Уест зустрівся з новим президентом США Дональдом Трампом. Пізніше він пояснив, що обговорював з Трампом «культурні питання».

16 листопада 2016 року російське видання «Афіша» поширило інформацію, що новим дизайнером бренду Каньє Yeezy стане Гоша Рубчінський. Творчість цього московського дизайнера російські ЗМІ описують як «дідусева «олімпійка».

І хоча першу леді США складно уявити у вбранні Рубчінського, зважаючи на активну підтримку Уестом Трампа, можна пофантазувати, що й Рубчінський разом із брендом Yeezy могли б — потенційно — долучитися до тих, хто створюють образи Меланії.

Раніше Меланія обходилася одягом іменитих брендів. На одні з дебатів вона прийшла в яскраво-рожевій блузі, що підкреслювала її фігуру. Американські модники відразу ж відшукали цю річ. Фасон сорочки бренду Gucci називається «Pussy Bow Shirt», українською «блуза з бантом», дослівно — «блуза з котячим бантом». Пряме значення слова «pussy» — «киця» (бант називається «котячим» за аналогією зі стрічками, які зав’язують на шиї в кошенят), розмовне — «піхва». З огляду на скандальні аудіо-записи Трампа, де той вихвалявся, як «хапає жінок за піхву», назва фасону сорочки Меланії набула особливого значення.

У понеділок, 16 січня, одне з найвпливовіших західних модних видань WWD повідомило, що вбрання для інавгурації Меланії створить американський дизайнер Ральф Лорен. Цікаво, що сам дизайнер не лише підтримував Гіларі Клінтон під час виборів, а й створив її костюми для дебатів із Трампом.

18 січня британське видання The Guardian повідомило, що в розробці візьме участь Карл Лагерфельд.

Сама Меланія досі не озвучувала жодних думок чи побажань щодо особи дизайнера, із яким хотіла б співпрацювати.

У свою чергу чоловік Меланії, новообраний президент США Дональд Трамп, вже багато років є прихильником одягу люксового бренду Brioni. Ще 2004-го у своїй книзі «Думай як мільярдер» Трамп писав, що бренд Brionі шив йому костюми для телевізійного шоу «Кандидат» («The Apprentice»).

У розпал передвиборчої кампанії стало відомо, що Трамп надає перевагу костюмам від нью-йоркського кравця Мартіна Грінфільда, пише The New York Times. Цікаво, що одним з найвідоміших клієнтів Мартіна, окрім Білла Клінтона є Барак Обама.

Доки Меланія сама не обрала людину, яка буде шити їй сукні, Громадське пропонує вам самостійно приміряти одяг для нової першої леді США.

Пройдіть за посиланням, завантажте PDF-файл, виріжте ляльку і костюми та одягніть Меланію Трамп.