Технології

Дизайнерка з Польщі надрукувала на 3D-принтері «марсіанські носи»

Journal of Science and Technology of the Arts
Технології/Дизайнерка з Польщі надрукувала на 3D-принтері «марсіанські носи»
Зберегти
Вигляд
lead
Польська дизайнерка Марта Флісиковська в межах свого проекту Who Nose, присвяченого адаптації людини до життя на Марсі, надрукувала на 3D-принтері людські носи, якими вони можуть виглядати після адаптації до клімату Червоної планети.

Людський ніс неодноразово змінювався під час еволюції, адаптуючись до різних кліматів. В разі колонізації інших планет на людей також очікує цей процес, якщо вони дихатимуть без спеціальних пристроїв.

Марта Флісиковська вирішила створити носи, якими вони можуть стати під час проживання людей на Марсі. У своїй роботі дизайнерка врахувала особливості клімату цієї планети.

Перший варіант представляє собою ніс із двома парами ніздрів — для більш ефективного зігрівання повітря. Другий макет плаский — для захисту від сонця та більш зручного носіння захисних шоломів. Третій макет схожий на «спідницю», що допоможе людському голосу резонувати та поширюватися на більшу дистанцію.

Флісиковська зазначила, що людські носи необов’язково будуть еволюціонувати таким чином. Також вона нагадала, що подібна еволюція триває дуже довго, а на Марсі для цього потрібно ще провести так зване тераформування — процес, який має змінити клімат планети і зробити його придатним для людини.

Як повідомлялося, Європейське космічне агентство опублікувало фото марсіанського кратера Королев, дно якого майже повністю охоплює льодовик діаметром 80 кілометрів.

Більше про:
# еволюція
# Марс
Пов`язані новини