Політика

Для повернення корупційних грошей створюють спеціальне агентство

Політика/Для повернення корупційних грошей створюють спеціальне агентство
Зберегти
Вигляд

 Україні планують створити спеціальне агентство, яке буде шукати, повертати та оперувати грошима, які було викрадено корупційним шляхом.

Відповідний законопроект у середу презентували представники Мін'юсту, ГПУ та Центру протидії корупції, передає «УП».

«Агентство не замінить правоохоронні органи, але допоможе їм вчасно виявляти злочинні активи і зніме зі слідчих тягар управління арештованим майном», – зазначила виконавчий директор ЦПК Дар'я Каленюк.

У агентстві працюватимуть не більше 100 осіб, обраних через прозорий конкурс.

«Агентство покликане вирішити проблему проведення професійної та своєчасної оцінки різних видів активів, збереження їх вартості, управління на етапі досудового і судового слідства, й після рішення про конфіскацію. Більш того, Агентство може забезпечити і реалізацію таких активів за ринковою ціною», – каже перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

У свою чергу народний депутат Ганна Гопко додала, що необхідність створення агентства із повернення активів «є одним із основних критеріїв виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС та вимог МВФ».

Арештовані гроші або доходи від управління повернутими активами зараховуватимуться на депозитні рахунки Агентства в державних банках або до Держбюджету. 25% від таких коштів передаватиметься в спецфонд, розпорядником якого буде Агентство, а гроші йтимуть на відшкодування витрат від управління активами, захист учасників кримінального судочинства та викривачів корупції. Якщо рішенням суду буде визначено, що конфісковане майно отримано законно – його повертатимуть власнику.

Також законопроектом передбачено створення Єдиного державного реєстру активів, здобутих злочинним шляхом.

Заступник генпрокурора Віталій Касько пояснив, що створення Агентства дозволить «арештовувати активи на ранніх етапах слідства та управляти ними до конфіскації».

/ фото ЄвроМайдан, автопарк Межигір'я

Пов`язані новини