УКРАЇНА

Для утеплення багатоквартирних будинків в Україні необхідно до 50 млрд євро — Мінрегіон

12 вересня, 2018 11:40
УКРАЇНА/Для утеплення багатоквартирних будинків в Україні необхідно до 50 млрд євро — Мінрегіон
Зберегти
Вигляд
Потреба українських багатоповерхових будинків в інвестиціях для здійснення заходів енергоефективності та утеплення складає близько 40-50 мільярдів євро.

Потреба українських багатоповерхових будинків в інвестиціях для здійснення заходів енергоефективності та утеплення складає близько 40-50 мільярдів євро.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає прес-служба уряду.

«Наше завдання — повномасштабний запуск Фонду енергоефективності і розробка стратегії реновації будівель. І ми вже робимо кроки у цьому напрямку. Призначено в.о. директора Фонду, розроблено хендбук — посібник для роботи ОСББ з Фондом енергоефективності», — зазначив Зубко.

Він додав, що наразі Фонд енергоефективності підписав угоди про залучення коштів на утеплення будівель з ЄС, урядом Німеччини та іншими фінансовими організаціями. Загалом планується отримати близько 60 мільйонів євро.

«Але, крім фінансової, нам важлива і технічна підтримка. Адже реновація будинків — це дуже не простий шлях. Йдеться про 200 тисяч багатоквартирних будинків, інвестиційна потреба яких складає 40-50 мільярдів євро», — зазначив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що 30 серпня стало відомо, що українці використали всі передбачені бюджетом на 2018 рік кошти на «теплі» кредити. Таким чином, програма «теплих» кредитів тимчасово призупинилась.

Програма «теплих кредитів» передбачає отримання з бюджету компенсації частини кредиту, взятого на утеплення будинків, купівлю негазових котлів та запровадження інших енергоефективних заходів.

Кабмін відновив програму видачі «теплих кредитів» у квітні 2018 році. На них у бюджеті було передбачено 400 мільйонів гривень.

Пов`язані новини