Війна

Для забезпечення режиму тиші на Донбасі потрібно розведення сторін — ОБСЄ

7 квітня, 2017 20:35
Війна/Для забезпечення режиму тиші на Донбасі потрібно розведення сторін — ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
Ситуація на Донбасі залишається непередбачуваною та режим тиші порушується через близьку відстань сторін на лінії розмежування та невідведене важке озброєння.

Ситуація на Донбасі залишається непередбачуваною та режим тиші порушується через близьку відстань сторін на лінії розмежування та невідведене важке озброєння.

Про це Громадському повідомив перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

За словами Хуга місія ОБСЄ зафіксувала зниження кількості обстрілів одразу після офіційного оголошення режиму припинення вогню, проте незабаром кількість обстрілів різко зросла.

«Ми бачили зниження насильства вздовж лінії зіткнення — з тисячі порушень 31 березня вони знизились до 300 на 1 квітня. Але пізніше кількість обстрілів зросла та 5 квітня вже було 2 тисячі порушень лише за один день», — зазначив Хуг.

Як зазначає представник ОБСЄ, сторони здатні дотримуватись режиму тиші, проте повністю припинити обстріли можливо тільки за умови відведення озброєння та бойових позицій сторін на лінії зіткнення.

«Те що 1 квітня рівень насильства значно знизився, вказує на те, що сторони в змозі зменшити обстріли. Але припинити обстріли повністю є неможливим через те, що сторони знаходяться занадто близько одне до одного та через те що важка зброя є не відведеною від лінії розмежування. Коли ці питання будуть зняті — можна буде говорити про стійкий режим припинення вогню», — сказав Хуг.

За словами Хуга, зараз ситуація на Донбасі є непередбачуваною та цивільне населення продовжує страждати.

Нагадаємо, на Донбасі кількість обстрілів зменшилась на 20% — ОБСЄ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини