Для реставрації куполів Софійського собору витратять понад 79 млн грн. Рішення викликало суспільне обурення
Покрівлю Софійського собору в Києві збираються реставрувати за понад 79 мільйонів гривень. У заповіднику кажуть, що джерелами фінансування є не тільки державні, а й благодійні кошти та спеціальний фонд.
Про це йдеться на сайті державних закупівель Prozorro.
Гроші витратять на відновлення покрівлі, конструктивних систем і позолоти куполів собору. Роботи мають завершити до 31 грудня 2028 року.
Контракт уклали з компанією ТОВ «Металева Покрівля Груп» із Київської області. Сервіс YouControl зазначає, що раніше компанія вже реставрувала покрівлю будівель Києво-Печерської лаври.
Виділення коштів на реставрацію собору викликало обурення серед звичайних громадян і громадських організацій. Зокрема, до Держаудитслужби, яка перевіряє державні закупівлі, звернулась Спілка ветеранів війни. Там виділення грошей на реставрацію собору під час війни назвали «недоречним використанням бюджетних коштів».
«Армії не вистачає зброї та оснащення! Бюджетні кошти в першу чергу мають бути спрямовані на фінансування Сил оборони України!» — йдеться у зверненні Спілки на сайті Prozorro.
Що відповіли в заповіднику?
У Національному заповіднику «Софія Київська» пояснили, що теперішній стан покрівлі становить загрозу «для збереження цілісності унікальної пам’ятки, яка входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».
Через брак фінансування для реставрації в січні 2022 року з південно-східного купола Софійського собору впав хрест внаслідок поривів вітру. Його відновили за допомогою меценатів, але цей випадок «підтвердив велике занепокоєння стосовно технічного стану інших хрестів».
Там також заявили, що джерелами фінансування проєкту реставрації є не тільки державні, а й благодійні кошти та спеціальний фонд. Зокрема, цьогоріч із держбюджету виділять 2 мільйони гривень на встановлення хрестів і заміну систем кріплення.
«Інші роботи, у тому числі й золочення, будуть виконуватись після закінчення воєнного стану», — повідомили в заповіднику.
Нагадаємо, у різних містах України відбувались протести з вимогою до місцевої влади спрямовувати більше коштів на армію. Такі акції проходили, зокрема, в Києві, Тернополі й Одесі.
- Поділитися: