Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відреагував на заяву олігарха Ігоря Коломойського, у якій той закликає припинити співпрацю з МВФ та оголосити дефолт в Україні. На думку прем’єра, навіть розмови про оголошення дефолту призводять до нестабільності.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Кабінету міністрів України.

«Ми маємо тримати репутацію, що ми відповідальна країна. А неплатежі — це глобальна криза і повернення в 90-ті роки минулого століття. Для українців криз вже достатньо», — повідомив Гройсман.

За його словами, від оголошення Україною дефолту найбільше постраждають саме прості українці. Оголошення неплатоспроможності може також суттєво вдарити по економічному зростанню України.

Нагадаємо, що в інтерв’ю FT Ігор Коломойський виступив за оголошення Україною дефолту.

Дефолт — це ситуація, коли країна оголошує про свою нездатність виплачувати борги, тобто стає банкрутом. У разі оголошення дефолту кредитні рейтинги держави падають, а іноземні інвестори відмовляються з нею працювати. Страждають також кредитні рейтинги великих державних та недержавних корпорацій. У випадку України, дефолт також несе ризик суттєвому зростанню курсу валют, адже наразі Україна вкрай залежна від зовнішнього фінансування.

Поділитись: