У 2015-му не просто відзначали 100-річний ювілей «Чорного квадрата», а й відкривали нове і про картину, і про її автора. В Україні тоді відбувся курс «Київські лекції Малевича. Реконструкція», вийшла книга «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930», а дизайнери створили шрифт Malevich, що поєднав принципи супрематизму та сучасну естетику.

Головні цілі цих заходів — дізнатися більше про період роботи Казимира Малевича в Києві та визначити місце художника в українському мистецтві. Цьому присвячені й Дні Малевича у 2016-му. Ми вибрали з їхньої програми 5 подій, які ви можете відвідати 10 та 11 червня.

 

5 подій Днів Малевича

Що: Кінопоказ і обговорення стрічки Дзиґи Вертова «Одинадцятий» 

Де: Кінотеатр «Жовтень»

Коли: 10 червня, 20:00

Показ відреставрованої стрічки з музичним супроводом від сучасного композитора Антона Байбакова, автора саундтреків до фільмів «Бранці», «Зелена кофта», «Sickfuckpeople» та інших. В обговоренні візьмуть участь керівник Центру Олександра Довженка Іван Козленко та дослідниця творчості Казимира Малевича Тетяна Філевська.

Кадр з фільму «Одинадцятий» (1928), реж. Дзиґа Вертов

Що: Дитячий воркшоп «Пазл Малевича»

Де:  KMArt Yard, вул. Іллінська 9. 

Коли: 11 червня, 16:30

Проект «Дитячі географії» познайомить дітей не лише з «Чорним квадратом», а й з іншими творами художника. Крім того, організатори разом з дітьми спробують застосувати ідеї Казимира Малевича до роботи з повсякденними об'єктами. А в рамках квесту «Супрематичний пазл» будуть досліджувати Поділ, фіксувати архітектурні особливості будівель і переводити візуальні знаки міста у чисті колір і форму.

Для участі потрібна реєстрація.

Казимир Малевич. Діти, 1908

Що: Поетична прогулянка місцями авангардистів з Олегом Коцаревим

Де: метро Золоті Ворота (біля пам’ятника Ярославу Мудрому)

Коли: 11 червня, 16:00

Культурно-туристичний проект «Їздець» і Олег Коцарев відновлять маршрут київських авангардистів. Поет розповість, де розташований «київський Париж», хто з українських поетів був першим ув’язненим за порнографію і як хуліганив футурист Михайль Семенко. Екскурсія поєднає історії про мистецький Київ початку ХХ століття і вірші з антології «Українська авангардна поезія (1910—1930-ті роки)».

Для участі потрібно зареєструватися

 

Що: Круглий стіл «Місто Малевича та місце Малевича в ньому»

Де: IZONE

Коли: 11 червня, 18:30

Про те, як повернути Малевича Києву, подискутують мистецтвознавиця Діана Клочко, дизайнерка Наталя Синепупова, історикиня Олена Бетлій, урбаністка Світлана Шліпченко, спеціалістка з теорії архітектури Наталія Кондель-Пермінова і Владислава Осьмак, що керує Центром урбаністичних студій НаУКМА.

Реєстрація тут.

 

Що: Кінопоказ та обговорення стрічки Михаїла Кауфмана «Навесні»

Де: Кінотеатр «Жовтень»

Коли: 11 червня, 20:00

Зразок українського кіноавангарду, фільм «Навесні» (1929) Михаїла Кауфмана покажуть з саундтреком сучасного композитора Олександра Кохановського. Представить стрічку Станіслав Мензелевський, кінознавець та керівник науково-програмного відділу Центру Олександра Довженка.

 

Поділитись: