До Арктики планують відправити німецьке судно Polarstern, у рамках проєкту Багатопрофільної дрейфувальної обсерваторії, для вивчення арктичного клімату.

Про це повідомило BBC.

Очікується, що проєкт буде коштувати близько 130 мільйонів євро. Polarstern планують оснастити криголамами з Росії, Швеції та Китаю. Під час глибокої зими, коли судно не зможе пробити кригу, гелікоптери та літаки доставлятимуть продовольство та групу допомоги.

Професор Маркус Рекс з Німецького інституту Альфреда Вегенера в Потсдамі є керівником експедиції. Він сказав, що Арктика наразі нагрівається двічі швидше за інші частини планети й невідомо, як температура буде змінюватися протягом десятиліття.

«У нас немає надійних кліматичних прогнозів для Арктики, і причина в тому, що ми не дуже добре розуміємо, що відбуваються там процеси», — додав науковець.

Мета обсерваторії — вивчити всі аспекти кліматичної системи в Арктиці. Науковці мають дослідити лід, океан, атмосферу та живі організми в регіоні.

Згідно з моделюванням вітрів і течій, корабель повинен пропливати поблизу Північного полюса, а потім дрейфувати в кризі між північно-східною Гренландією та архіпелагом Шпіцбергеном.

Поділитись: