Голова МВС Арсен Аваков презентував концепцію реформування Держслужби із надзвичайних ситуацій, яка передбачає розширення мережі місцевих пожежних команд, а також залучення добровольців до забезпечення пожежної охорони.

«Реформа стосується нової системи профілактики попереджень надзвичайних ситуацій. Ми починаємо процес децентралізації системи та розпочинаємо набір нових команд із складом добровольців», – сказав міністр.

За його словами, у Держслужбі з надзвичайних ситуацій служить близько 75 тисяч людей, 80% техніки застаріло та знаходиться на списанні. А пропонована міністерством реформа повторює моделі, які застосовують у Європі.

«До прикладу, у Швеції 80% пожежників – добровольці. Будуть діяти професійні пожежники, які контролюватимуть процеси. Замінимо модель співпраці з муніципалітетами. Добровольцем-вогнеборцем може бути будь-яка людина від 18 до 60 років. Заробітну плану вони не отримуватимуть, але матимуть низку пільг та соцгарантій. У найближчий час ми опублікуємо, де будуть стартувати набори для перших пілотів», – повідомив Аваков.

Він додав, що підготовка до набору добровольців уже почалась у Донецькій, Дніпропетровській, Київській, Вінницькій, Тернопільській та Львівській областях.

Також реформа передбачає зміну фінансування системи ДСНС.

Нова система передбачуватиме, як сказав Аваков, оновлення технічного парку, оновлення матеріального забезпечення і оплати праці пожежників. За його словами, зарплати пожежників будуть піднімати.

Крім того, планується ліквідація Пожежної інспекції у тому вигляді, в якому вона існує на сьогоднішній день.

«Ми ліквідуємо пожежну інспекцію у такому вигляді. Щорічно ми ліквідуємо 60 тисяч пожеж, від яких країна втрачає близько 5 млрд гривень, втрачаємо понад 2 тисяч наших громадян. Це наслідок надмірної централізації пожежної структури», – сказав голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

Поділитись: