Десятеро українських моряків, які з серпня перебували на арештованому судні у порту Сирії, повернулись до України.

Десятеро українських моряків, які з серпня перебували на арештованому судні Starshina Derov N.G у порту Сирії, повернулись до України.

Моряки прибули літаком в аеропорт «Київ», передає кореспондент Громадського.

Команда з 10 чоловіків, які 4 місяці перебували у порту сирійского міста Тартус, прибула до України завдяки втручанню українського МЗС.

Раніше сьогодні українців із Сирії перевезли до Лівану. Посол в Лівані домігся того, щоб їм віддали паспорти. За кошт посольства екіпаж судна посадили на літак і відправили додому.

Декого з моряків зустрічали рідні. Наразі українці роз'їжджаються по домівках. Переважна більшість моряків — з Херсону.

Ще один член команди — українець — покинув судно за станом здоров'я, він повернувся додому місяць тому.

«В кінці грудня я звернулася від імені всіх родичів в українське МЗС. Вони втрутилися і домоглися, щоб команді повернули паспорти. Тепер будуть домагатися виплати боргів із зарплати у турецького судновласника», — розповіла мати одного з моряків.

Раніше стало відомо, що українські дипломати домоглись повернення додому 10 українських моряків, які застрягли на судні Starshina Derov N.G у Сирії.

Сирійські органи влади повернули морякам паспорти і знайшли заміну екіпажу серед місцевих жителів. Завдяки цьому вдалося повернути українців до Лівану.

3 січня повідомлялося, що у Сирії в порту Тартус на арештованому судні перебувають 10 українських моряків, які не могли повернутися через борги судновласника. 

Українці 4 місяці тому уклали контракт із турецьким судновласником і вирушили, як їм обіцяли, до Лівану — на борт судна.

Однак з'ясувалося, що судно перебуває в Сирії. Капітан порту Тартус взяв в українців паспорти та інші документи, які відмовився повертати. Крім того, з'ясувалося, що судно і його судновласник під загрозою санкцій за неодноразові заходження на територію анексованого Криму.

Поділитись: