Ставлення країн світу до США залишається загалом позитивним (54% проти 38%), тоді як більшість не довіряє їхньому президенту Дональду Трампу (29% проти 64%).

Про це йдеться в дослідженні американського мозкового центру Pew Research Center.

За даними опитування, найбільш позитивно до США ставляться в Ізраїлі — 83%, Польщі — 79% та Південній Кореї — 77%. Натомість одні з найнижчих рівнів сприятливого ставлення до країни — в Мексиці — 36%, Росії — 29% і Туреччині — 20%.

Дослідники Pew Research Center зауважують, що у порівнянні з 2018 роком ставлення більшості світу до США майже не змінилося, хоча в 10 країнах воно суттєво зросло. Це аналітики пов’язують частково зі зростанням популярності правих політичних сил, як у Греції, але також не виключають і фактор зміни методології опитування.

Оцінка іміджу США в різних країнах світу
Фото:

Pew Research Center

Натомість президенту США Дональду Трампу, як і протягом усього його президентства, у світі довіряють мало. У майже всіх країнах світу його рейтинг нижчий, ніж у попередника Барака Обами.

Найбільше довіряють Трампу в Ізраїлі — 71% та на Філіппінах — 77%, а також у Кенії — 65% та Нігерії — 58%, а найменше в Мексиці — 8% та Туреччині — 12%.

Рівень довіри до президента США Дональда Трампа у світі
Фото:

Pew Research Center

Із запропонованих для оцінювання опитуваним напрямків зовнішньої політики США більшість позитивно поставилися лише до перемовин із Північною Кореєю щодо її ядерної програми (41% проти 36%). Не підтримують у світі рішення Трампа вийти з іранської ядерної угоди 2015 року та кліматичних угод, пускати менше мігрантів до США і побудувати «стіну» на кордоні з Мексикою, а також збільшити мита на імпорт товарів з інших країн.

Оцінка зовнішньої політики президента США Дональда Трампа у світі
Фото:

Pew Research Center

За даними опитування, 73% українців позитивно ставляться до Сполучених Штатів, а 44% — до Трампа.

Під час дослідження з 18 травня по 2 жовтня 2019 року опитали 36 923 респонденти. Опитування проводили в 33 країнах Африки, Латинської Америки, Близького Сходу, Південної Азії, Європи, Північної Америки (за винятком США) та Східної Азії.

Поділитись: